1183 Budapest, Vajk utca 16-20. | OM: 035126 | Intézményvezető: Galgóczy Zoltán

Puskás Lilla szerezte első diák olimpiai érmünket PDF  | Nyomtatás |  E-mail
2010. október 13. szerda, 05:45

Évről évre a tanév legelső kerületi diáksport eseményei közé tartozik az Iharos Sándor Mezei Futóbajnokság. Az ezúttal szeptember 27-én, a Flór Ferenc utca környékén rendezett versenyen 19 általános iskola 134 fiú és 131 lány atlétája indult.

A legjobb vajkos eredményt az 5.b osztályos Puskás Lilla érte el: a 73 főt számláló III. kocsoportos mezőnyben a 3. helyen végzett, megszerezve ezzel első érmünket az idei diák oilimpiai sorozatban. (Úgy, hogy egy félreértés folytán - sokakkal együtt - kétszer teljesítette a távot.)

Ebben a korosztályban lány váltónk is pontszerző helyen zárt; 13 csapatot megelőzve ötödikek lettek.

Váltóban a IV. korcsoportosok között is a lányok futottak jobban. A 17 benevezett iskola versenyében elért 6. helyük plusz pontokat jelent az összetett versenyben. Ahogy az egyéniben hasonló eredményt elért Simó Szabolcs (8.b) sikere is. A 7-8. évfolyamos fiúk futamában egyébként 72-en álltak rajthoz.